22.04.2012 | Lukáš Caha

Karel Hornický: Ohlasy na šampionát ve Znojmě jsou jen kladné

Hokejové mistrovství světa hráčů do osmnácti let konané v České republice uplynulo jako voda. Jeho přípravy však začaly již před rokem. Nejen o nich se rozpovídal Karel Hornický, organizační manažer znojemské části šampionátu.

 
 
 

Hokejové mistrovství světa ve Znojmě v pátek skončilo. Jak na ně budete vzpomínat?
Ohlasy na právě skončený šampionát ve Znojmě jsou jen kladné. Všichni byli nadmíru spokojeni, protože se nám povedlo vytvořit velmi dobrý kolektiv lidí táhnoucí za jeden provaz. Všem spolupracovníkům a hlavně zástupcům ze Znojma mohu jen poděkovat za hladký průběh šampionátu. Kdyby se nám pokaždé dařilo vytvořit takový dobrý a pracovitý kolektiv lidí, tak by každý šampionát byl na velice dobré úrovni a byla by to procházka růžovou zahradou.

Kolikátý šampionát to byl pro Vás?
Druhý. V Liberci jsem již organizoval šampionát dvacetiletých v roce 2007/2008. Teď to je tedy můj druhý šampionát na této úrovni.

Jak dlouho trvá šampionát takového rozsahu připravit?
Příprava šampionátu trvala přibližně rok. Od počátku, kdy dostanete organizaci šampionátu na starosti, tak se začíná pracovat, začíná se vytvářet tým. V každém období musí být již něco hotové. Jezdili sem zástupci jednotlivých národních federací i zástupci IIHF a dívali se, kde se bude hrát, jak vypadají kabiny, jaké je prostředí… Samozřejmě nejprve bylo potřeba dané stadiony vybrat, aby odpovídaly dané kategorii a měli jsme zájem, aby hlavně chodili diváci. To se bohužel nevydařilo úplně stoprocentně, ale přeci jen ta návštěvnost nebyla úplně mizivá. Lidi se přišli podívat, ale ne v takové míře, v jaké by mohli.

Vyskytly se během příprav nějaké problémy? Něco, co bylo potřeba předělat?
Nebylo to nic závažného. Bylo potřeba doladit jen televizní přenosy, udělat pár drobných úprav v prostorách kabin a musely se dovybavit rozcvičovny. Nevyskytlo se nic zásadního, že by se muselo něco přestavovat.

Měly jednotlivé týmy nějaké speciální požadavky?
Jejich požadavky byly standartní. To se dává dohromady během prvního dne, a pak, když mají tréninky, se dolaďují detaily. Během šampionátu se objevují již jen drobnosti.

Pohybujete se v hokejovém prostředí i mimo období příprav těchto turnajů?
Jsem činovník libereckého klubu, konkrétně sportovní sekretář. Je to klub, který mě vlastně přivedl k hokeji. Byla to ale víceméně náhoda, že jsem se k tomu dostal. Působím tam od roku 1993.

Nemrzí Vás, že na mistrovství chodilo poměrně málo lidí?
To mě mrzí. Je to škoda. Lidé tu měli možnost sledovat týmy Ruska, Švédska, což jsou mužstva z nejvyšší špičky. Hrály tu týmy Lotyšska, Švýcarska a Německa, takže se opravdu bylo na co dívat a je jen škoda, že si sem diváci nenašli cestu.

Ve všední dny se několikrát hrálo již ve tři hodiny…
Šampionát má takto nastavený harmonogram kvůli tomu, že to jsou hráči do osmnácti let. Je to nastavené, aby měli dostatek odpočinku a aby se nehrálo do noci. Podle pravidel IIHF musejí mít určitý čas na odpočinek mezi zápasy a ten se nesmí překročit ani zkracovat.

Jak hodnotíte výkony českého týmu?
Pro ty kluky to byl obrovský zážitek, že si šampionát zahráli doma. Trochu jim to ovšem také svazovalo ruce, takže jejich sportovní výkon nebyl zrovna dokonalý, ale u takovýchto hráčů je to nasnadě. Kluci ještě vyspívají a ta psychická vyzrálost hraje obrovskou roli. Když se na ně potom dívají rodiče a diváci a hráčům se nedaří, tak na ně nikdy nepískají a snaží se je podpořit, protože vidí, že to jsou mladí kluci a mají kariéru ještě před sebou.

Byl jste ve Znojmě poprvé?
Nebyl. Už sedm let jezdím s týmem libereckých juniorů jako vedoucí, takže tady ve Znojmě jsem byl několikrát. Měl jsem i chvíli času podívat se po městě. Znojmo je krásné samo o sobě, je tu docela hodně památek, které mě zaujaly. U všech objektů jsou potřebné informace a nemusím je hledat někde složitě na internetu nebo podle průvodce.

Chystá se v České republice již další podobná akce?
Teď momentálně víme, že v České republice bude mistrovství světa dospělých v roce 2015. To je teď před námi a co bude dál, to se bude rozhodovat v září nebo v říjnu na kongresu IIHF.

Jak je mistrovství financováno?
Šampionát je částečně hrazen z prostředků mezinárodní federace a částečně z prostředků Českého svazu ledního hokeje. Šampionát mladistvých vyjde většinou tak, že výnosy a náklady jsou takřka na nule. Pomáhají k tomu samozřejmě i sponzoři. Není to jednoduchá záležitost.

Stala se Vám během šampionátu nějaká kuriozita?
Kuriózního se nastalo nic a veselý zážitek je každé ráno, kdy vstanete, šampionát běží a můžete se pouze usmívat a nemáte plnou hlavu starostí, že se někde něco stalo a potřebujete něco řešit.

Interwetten nabízí svým zákazníkům širokou paletu sázkových možností a velice vysoké kurzy obohacené zajímavými bonusy.
 
Partneři turnaje
Partner turnaje


Krátké zprávy
17.07.2012 - Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Nejlepší informace o Bwin.com pospolu na jednom místě.

Vstupte do světa rychle se rozrůstající rodiny společnosti Bet-at-home a zažijte radost z výher přímo z pohodlí vašeho domova.
Individuální ocenění
22.04.2012 - Direktoriát turnaje vyhlásil tato individuální ocenění hráčů:
Nejlepší brankář: Collin Olson (USA)
Nejlepší obránce: Matt Dumba (CAN)
Nejlepší útočník: Filip Forsberg (SWE)
Press centrum v Brně
17.04.2012 - V pátek 20. dubna bude press centrum v KAJOT Areně v Brně otevřeno až od 13:00.
Děti do 140 cm zdarma
13.04.2012 - Děti výšky do 140 cm mají vstup na všechna utkání MS (bez nároku na vlastní sedačku) zdarma.
Minuta ticha za Šubrta
13.04.2012 - Páteční zápas Česko – Dánsko bude předcházet minuta ticha k uctění památky Miroslava Šubrta, dlouholetého místopředsedy a čestného předsedy IIHF.
Facebook
 
 
 
Fotografie